K77 Yalova Arama ve Kurtarma Derneği afetlerde önemle görevler üstleniyor.
Marmara Depremi sonrası aralarında esnaf, teknisyen, mühendis, ev hanımı ve itfaiye eri gibi gönüllülerin oluşturduğu ekip en son İzmir’deki depremde görev aldı.
17 Ağustos’ta 2 bin 504 kişinin yaşamını yitirdiği Yalova’da kurulan K77 Yalova Arama ve Kurtarma Derneği, Türkiye genelinde yaşanan doğal afetlerde görev alıyor.
Aralarında akademisyen, teknisyen, mühendis, ev hanımı, itfaiyeci, tekniker gibi farklı meslek gruplarından insanların gönüllü yer aldığı dernek, İzmir’de 30 Ekim’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde de arama kurtarma çalışmalarına katıldı.
Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten K77 Yalova Arama ve Kurtarma Derneği Başkanı Adem Demirel, 1999’da deprem sonrasında Türkiye’de arama kurtarmada gönüllülük kavramının da önem kazandığını söyledi.