Çiftlikköy Belediyespor’un da mücadele ettiği Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Lig Play-Off Yarı Final serisi sona erdi. Final bileti kapan 8 takım da belli oldu.
Türkiye Voleybol Federasyonu’nun düzenlediği Kadınlar Voleybol 2. Ligi’nde normal sezon sonrası yapılan Play-Off Yarı Final serisi sonrasında finale adını yazdıran 8 takım da netlik kazandı. Normal sezonun ardından play-off bileti elde eden 16 takım, 4’erli 4 gruba dağıldı. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar, Isparta’daki final serisine yükselmeye hak kazandı.
Çiftlikköy bir setten final şansını kaçırdı..
Öte yandan filedeki temsilcimiz Çiftlikköy Belediyespor, tarihinde ilk kez 1. Lig’e yükselme fırsatı yakaladı. C Grubu’nda mücadele eden Kırmızı-Siyahlılar, ilk maçında Kayseri OSB Teknik Koleji Gençlik Spor’u 3-2 devirdi. İkinci maçında Gelişim Koleji’ne 3-1 mağlup olan Mihrican Deviren’in talebeleri, son gün Çorum Belediyesi’ni 3-1 yenmesine rağmen finale yükselemedi. Bu gruptan Kayseri OSB ile Gelişim Koleji, play-off final serisi bileti aldı.
6 takım daha belli..
Play-off yarı final serisinde A Grubu’nda Vakıfbank ile Kalecik Belediyesi Spor Mektebi, final serisine yükseldi. B Grubu’nda da Sakarya Voleybol ve İzmirspor, finale adını yazdırdı. D Grubu’nda ise Numune Gençlik ve Fenerbahçe, Isparta’daki finallere gitme hakkı elde etti.