Çiftlikköy Belediyespor’un da yer aldığı Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Lig 2. Grup’ta normal sezon heyecanı sona erdi. İlk raundu tamamlanan grubumuzda Sakarya Voleybol ile temsilcimiz Çiftlikköy Belediyespor, play-off bileti alan ekipler oldu.
Türkiye Voleybol Federasyonu’nun düzenlediği Kadınlar Voleybol 2. Lig 2. Grup’ta heyecan, geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçlarla sona erdi. İlk iki sırada yer alarak play-off’a adını yazdıran Sakarya Voleybol ile Çiftlikköy Belediyespor’un maç yapmadığı haftada 4 müsabaka yapıldı. Sakarya ekibi, 50 puanla ligi lider kapattı. Kırmızı-Siyahlı takımımız Çiftlikköy ise 42 puan ve averajla ikinci sırada ligi noktaladı. İlk iki yarışında bileti Çiftlikköy’e kaptıran Nilüfer Belediyesi, sahasında Biga Çiçeklidede’ye karşı zorlanmadı. Bursa temsilcisi, rakibini 3-0’lık net skorla geçti. Bu sonuçla Nilüfer, 42 puan ve averajla üçüncü sırada kalarak play-off umudunu başka bahara bıraktı. Çanakkale ekibi Biga ise 9 puanla 8. sırada kendine yer buldu.
Salihli zorlanmadı..
Prestij mücadelesinde Salihli Belediyesi, evinde Edirnespor ile kozlarını paylaştı. Manisa ekibi, maçı zorlanmadan 3-0 galip kapadı. Bu sonuçla Salihli, 37 puanla grubu dördüncü sırada tamamladı. Edirnespor da 7 puanla 9. sırada yer aldı. Haftanın diğer maçlarında; Nova Gençlik, Bursa derbisinde sahasında İnegöl Voleybol’u 3-1 ile geçti. Manisa Ata Okul Spor, tie-break’e giden maçta Gölcük İhsaniye’yi deplasmanda 3-2 devirdi.