FEN İŞLERİ 14 MAHALLEYE EŞİT HİZMET ÜRETTİ – Kent 77 TvKent 77 Tv
FEN İŞLERİ 14 MAHALLEYE EŞİT HİZMET ÜRETTİ
342
16 Ocak 2020 - 12:24

Yalova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 2019 yılında yapılan çalışmaların istatistiklerini açıkladı. Fen İşleri ekipleri, 2019 yılında 65 bin m2 parke yol ve tretuvar yaptı.

2014 yılında Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın göreve başlamasıyla her mahalleye eşit hizmet gitmeye başladı. 2019 yılı verilerine göre Fen İşleri Ekipleri, tüm noktalarda yol bakım-onarım, asfaltlama, bordür, parke taşlı yol, taş istinat duvarı yapımı ve tretuvar gibi birçok çalışmayı hayata geçirdi.

Araç ve Yaya Köprüleri Yapıldı

 

Yalova Belediyesi tarafından 2019 yılı içerisinde yapımı tamamlanan Adnan Menderes ve Dere Mahallesi’ni birbirine bağlayacak olan 1 araç ve 2 yaya köprüsü hem araç trafiğine hem de yaya ulaşımına rahatlık getirdi.

Seyrantepe, Adnan Menderes ve Mustafa Kemal Paşa Muhtar Evleri Yapıldı

 

Yalova Belediyesi, vatandaş ile köprü kurma görevini üstlenen muhtarların hizmet kalitelerini arttırmaya devam ediyor. Vatandaşa en iyi hizmeti sunmaları için 14ncü mahallemiz olan ve 2019 seçimlerinde ilk kez muhtarlık seçimi yapılan Seyrantepe Mahallesi ile muhtar evinde sıkıntılar olan Mustafakemalpaşa Mahallesi ve Adnan Menderes Mahallesi Muhtar evleri yeni yapılan yerlerinde halka hizmet vermeye başladı. 2019 yılı içerisinde 3 muhtar evi hizmete açıldı. Seyrantepe Mahallesi 1 adet taziye evi yapıldı. Lostra salonu ve kentsel dönüşüm ofisi de Fen İşleri Müdürlüğü çalışmaları arasında yer aldı.

7 Km Parke Taşlı Yol Yapıldı

2019 yılı rakamlarına göre Fen İşleri ekipleri, Yalova’nın bir çok noktasına hizmet verdi. Cadde ve sokaklar başta olmak üzere birçok noktada çalışma yapıldı. Yalova deresi kenarı İdil sokak, Arslan Sokak arası, Şehit Uzman Çavuş Ali Sezai Yalçın Sokak, Nar Sokak.(Betonarme köprü etrafı köprü bağlantı yolları), Seyrantepe Mahallesi 3. Sokak ve devamı, Balaban Deresi kenarı (Aydınlık- Kaşif sokak) gibi birçok noktaya parke yol yapıldı. Yaklaşık 7 kilometre yol yapan ekipler, 2020 yılı içerisinde çalışmaların artarak devam edeceğini belirttiler.

Tretuvar Çalışmaları Sürdü ve Yeni Yollar Açıldı

Fen İşleri ekipleri 2019 yılı içerisinde 20 metrelik imar yolu stabilize yol haline getirdi. Ekipler, Vural, Merih, Yasemin ve Şair Nedim Sokak İle Sefabey Caddesine 3 kilometre tretuvar çalışması yaptı. Belediye sınırları içerisindeki parke yol ve tretuvarlarda; toplam 65.987,00 m2 parke yol ve tretuvar tamiratı yapıldı.

 

Taş İstinat Duvarı, Asfalt ve Sıcak Asfalt Yama Yapıldı

 

Vatan Caddesini Bursa yoluna bağlayan yol, Ali Şener Caddesi devamı, Balaban Deresi (Araştırma İçi) ve Ferhatbey Caddesi başta olmak üzere ekipler, çalışmalarını 2019 yılında sürdürdü. 6,5 ton asfalt, 18 bin 500 m2 sıcak asfalt yama ekipler tarafından yapıldı. 2020 yılında çalışmaların süreceği ekipler tarafından bildirildi.

 

Mini Halı Saha Yapımı ve Onarımı 2019 Yılında Sürdü

 

Yalova Belediyesi çocukları ve gençleri de unutmadı. Onların sokakta daha iyi aktivite geçirmeleri amacıyla 1 basket sahası, 4 yeni mini halı saha ve 3 mini saha halı değişimi yapıldı. Ekipler, Hisar Sokak’a mini basket sahası kazandırırken, Karasu, Pamuk, Radar ve Türkan Saylan Sokağa mini halı saha yaptı. Uygulama oteli karşısı park alanı ile Postacı ve Yelken Sokak park alanındaki mini sahaların da halıda halılar değişti.

 

Şehir İçi Trafiğe Bir Alternatif Yol Daha

Yalova Belediyesi, Yalova’da şehir içi trafiği azaltmak adına çalışmalarını tüm hızla sürdürüyor. Safran yolu ve Bursa Karayolu’nu birbirine bağlayacak 20 metre genişliğinde ve yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki alternatif yolda çalışmalar devam ediyor. Jandarma Komutanlığı önünden Safran yolu güzergahından devam edecek yol, ağır tonajlı kamyonların geçiş noktası olacak. 2020 yılı içerisinde açılacak yeni yolla birlikte şehir içi trafiğine bir alternatif yol daha hizmete alınmış olacak.

 

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BİR İLK DAHA
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
KARDELEN’Lİ ÖĞRENCİLER TEMA’LI OLDU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
EMEKLİLER SADAKA DEĞİL MAAŞ İSTİYOR!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPOR TÜRKİYE 3.SÜ OLDU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz