Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlı Esenköy beldesinde önümüzdeki dönemlerde kurulması planlanan dalış merkezi ve sualtı sporları derneği için çalışmalar başlatıldı.
Yalova’nın incisi olan Esenköy beldesinde önümüzdeki dönemde kurulması planlanan dalış merkezi ve sualtı sporları derneği için çalışmalar start aldı. Bu kapsamda Türkiye Suatlı Sporları Federasyonu Yalova İl Temsilcisi İbrahim İnce ve Esenköy Belediyesi Meclis üyeleri Davut Pekmez ve Murat Turanlı ilk olarak Marmara’nın en kapsamlı sualtı sporları derneği olan Karamürsel Sualtı Sporları Derneği(KARSAD) ziyaret etti. KARSAD Başkanı Zeki Şirinoğlu’nu ziyaret eden heyet Esenköy’de kurulması planlanan Esenköy Sualtı Sporları Derneği çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundular.
‘Turizme çok katkı sağlayacak’..
Türkiye Suatlı Sporları Federasyonu Yalova İl Temsilcisi İbrahim İnce, “Esenköy’ün konum olarak bilhassa sualtı sporlarına çok müsait olduğu KARSAD Başkanı Zeki Şirinoğlu tarafından teyit edildi. Bölge için Esenköy’de kurulacak dalış merkezi özellikle turizme çok katkı sağlayacak. Ülkemizde ki dalış meraklılarının Ege ve Akdeniz taraftarlarına gitmelerine gerek kalmayacak. Tesislerin kurulmasıyla birlikte bölgemizde dalış yapabilecekler. KARSAD Başkanı Zeki Şirinoğlu’da her konuda destek olacağının sözünü verdi. Kendisine göstermiş olduğu misafirperverlikten ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.