Yalova Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Tamer Erbul, ligin son haftasında 2-0 geriye düştüğü mücadelede Armutlu Esnafspor’u 3-2 devirerek Süper Amatör Küme’ye yükselen Acarspor’u tebrik etti.
2019-2020 Yalova 1. Amatör Küme Kürşat Özpolat sezonu B Grubu’nun son haftasında 30 puandaki Armutlu Esnafspor ile 28 puandaki takipçisi Acarspor, Çiftlikköy İlçe Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Nefesleri kesen zorlu kapışmada Armutlu Esnafspor, 2-0’lık skor avantajını yakalayıp şampiyonluk için dakikaları saysa da genç kadrosuyla dikkat çeken Acarspor, geriden gelerek rakibini 3-2 mağlup etti. Bu sonuçla Sarı-Lacivertliler, 31 puana ulaşıp Süper Amatör Küme’ye yükseldi. 30 puanda kalan Armutlu Esnafspor ise Süper Amatör Küme’ye yükselme şansını kaybetti.
Erbul’dan tebrik..
Öte yandan Yalova ASKF Başkanı Tamer Erbul, yaptığı açıklama Acarspor’u tebrik ederek Süper Amatör Küme’de başarılar diledi. Erbul, “2019-2020 1. Amatör Kürşat Özpolat sezonu final müsabakasında nefesleri kesen bir mücadele sonucu Acarspor şampiyon olarak Süper Amatör Küme’ye yükseldi. Centilmence mücadele eden maç sonu birbirlerini tebrik eden Armutlu Esnafspor ve Acarspor kulüplerimizi tebrik ederiz. Merhum Kürşat Özpolat’ın kardeşi Alperen Özpolat’ın Şampiyon Acarspor’a kupasını vermesi günün anlamına renk kattı. Kendisine de teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.