İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” Projesi kapsamında denetimler gerçekleştirildi.
Tüm Türkiye’de eş zamanlı yapılan denetimlerle emniyet kemerinin önemine dikkat çekildi. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen uygulamada sürücü ve yolcular bilgilendirilirken broşürler dağıtıldı. Ayrıca araçta bulunan çocuklara ebeveynlerinin kurallara uymalarını sağlamları için kırmızı düdük verildi.
Vali Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Bakçepınar da uygulama noktasına gelerek vatandaşları trafik güvenliği konusunda bilgilendirdi.
Müdür Topaloğlu, projenin amacının vatandaşın emniyet kemerine karşı duyarlılığını artırmak olduğunu söyledi.
Topaloğlu, Yalova’da yayalara yol verme konusunda duyarlı olan sürücülere teşekkür etti.