Altınova ilçesinde “Bi Hareketine Bakar Hayat Projesi” kapsamında polis ve jandarma ekipleri denetimler gerçekleştirdi.
İlçede sürücülere ve yayalara kampanya hakkında bilgi verildi. Emniyet kemeri konusunda uyarılarda bulunuldu. Denetimlere Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, Belediye Başkanı Metin Oral, İlçe Emniyet Amiri Yavuz Kartav, İlçe Jandarma Komutanı Fırat Zorlu da katıldı. Projeyle ilgili broşürlerin de dağıtıldığı denetimler ilgili bilgi veren Özyiğit, trafikte emniyet kemeri kullanımının önemli olduğunu ifade eden Özyiğit, “Emniyet kemeri hayat kurtarıyor. Sürücüler ve yolcular olarak emniyet kemerimizi mutlaka takmamız lazım” dedi.
İçişleri Bakanlığı projesinin önemli olduğunu belirten Başkan Oral, “Maalesef ülkemizde trafik kazaları nedeniyle birçok vatandaşımızı kaybediyoruz. Bugün Bakanlığımızın projesini vatandaşlarımıza aktararak başta emniyet kemeri olmak üzere trafik kurallarına uyulması konusunda çalışma yapıyoruz” diye konuştu.