ELAZIĞ İÇİN TOPLANAN YARDIMLAR YOLA ÇIKTI – Kent 77 TvKent 77 Tv
ELAZIĞ İÇİN TOPLANAN YARDIMLAR YOLA ÇIKTI
519
30 Ocak 2020 - 8:36

Yalova Belediyesi tarafından Elazığ’da yaşanan deprem sonrası “Biz bu acıyı biliyoruz” diyerek başlatılan kampanyada toplanan yardımlar, depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin sonrasında Yalova Belediyesi tarafından yardım kampanyası başlatıldı. “Biz bu acıyı biliyoruz” sloganıyla başlatılan kampanyada toplanan yardımların yeterli talebe ulaşmasının ardından tıra yüklenen yardımlar, yola çıktı. Her zaman hassasiyetini ortaya koyan kentimiz Elazığ’daki Çölyak ve PKU hastalarını da unutmadı. Onlar içinde hazırlanmış olan glutensiz gıdalar da deprem bölgesine gönderildi.

“Onların Acısı Bizim Acımızdır”

Yardımların tıra yüklenmesinin akabinde konuşan Salman; “Biz bu acıyı biliriz dedik. 17 ağustos 1999’da depremin en acı tarafını Yalova’da hissettik. Dolayısıyla yurdumuzun neresinde olursa olsun bir deprem olduğunda bizim yüreğimiz 2 sefer acıyor. Bizim yüreğimiz 2 sefer kanıyor. Elazığ Sivrice’de olan 6,8’lik deprem sonrası Kadın ve Aile Müdürlüğümüz bünyesinde müdürlükte arkadaşlarımız özveriyle bugüne kadar yardım çalışmalarını sürdürdüler. Yalovalılar zaten bu konuda son derece duyarlı. Deprem bölgesinde ne ihtiyaç olduğunu da iyi bildiklerinden bugün Elazığ’a yola çıkmak üzere olan tırı, kendi elleriyle doldurdular. Elazığ ve Malatya’daki hemşerilerimizin acısını biraz azaltırsak Yalova olarak ne mutlu bize. Bir kez daha depremlerde hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun, acılı ailelere baş sağlığı diliyorum. Onların acısı bizim acımızdır. Hep diyoruz Allah bir daha göstermesin. Deprem bilincinde olan bir kentiz. Bilincinde olan insanlarız. Deprem yine gelecek. Gerekli tedbirlerin bütün ülkemizde bir an önce alınmasını, radikal tedbirlerin alınması içinde buradan bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum” dedi.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
“Eşe Karşı Kasten Öldürme” SUÇUNDAN YAKALANAN EŞ TUTUKLANDI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÖZEL ÖĞRENCİLERE YALOVA BELEDİYESİ’NDEN DESTEK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖYLÜ ÖĞRENCİLER İNGİLİZCE DERSLERİNİ BARINAKTA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÜNLÜ ORKESTRA ŞEFİ MANAFZADE’DEN ALTINOVA ÇIKARMASI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
TEMA YALOVA’DAN YENİ SEÇİLEN BELEDİYE BAŞKANLARINA NEZAKET ZİYARETİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz