Fıstıklı Gençlikspor, ligin 15. hafta maçında Çalıca Gençlik ile karşılaştı. Düelloya sahne olan müsabakayı Armutlu ekibi 4-2 kazandı ve şampiyonluk iddiasını sürdürdü.
Yalova 1. Amatör Küme Kürşat Özpolat sezonu A Grubu’nun 15. hafta müsabakaları kapsamında; Fıstıklı Gençlik ile Çalıca Gençlik, Armutlu İlçe Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Nefesleri kesen zorlu mücadelede Fıstıklı, rakibini 4-2’lik skorla devirmesini bildi. Müsabakaya iyi başlayan Armutlu temsilcisi, henüz 5. dakikada Aykut Takta’nın golüyle 1-0 öne geçti. Golden sonra ataklarını sıklaştıran Fıstıklı Gençlik, 15’te Hüseyin Polat ile 2-0’lık skor avantajını yakaladı. İlk yarı da bu skorla tamamlandı.
İkinci devrede tam bir düello vardı..
Müsabakanın ikinci yarısında karşılıklı goller vardı. Maçın 47. dakikasında Engin Eroğlu, Fıstıklı’nın üçüncü golünü kaydedip skoru da 3-0 yaptı. Ancak maçı bırakmayan Çalıca, 75’te Ali Yavuz Bayraktar’ın şık golüyle farkı 2’ye indirdi. 86’da Ali Özen’in golüyle umutlanan Çalıca’nın puan ümidini kesen Sinan Günyüzlü, 89’daki golle maçın skorunu 4-2 olarak belirledi.
Saha: Armutlu İlçe Stadyumu
Hakemler: Uğur Akalp xxx, Mehmet Yıldız xxx, Melih Tan xxx
Fıstıklı Gençlik: Uğur Davulcu xxx, Adem Uzun xxx, Engin Eroğlu xxx, Mehmet Can Akbulut xxx, Emrah Karaduman xxx, Hüseyin Polat xxx, Sinan Günyüzlü xxx, Emrah Borat xxx, Zülküf Aydın xxx, Aykut Takta xxx, Hasan Polat xxx
Çalıca Gençlik: Oğuzhan Yılmaz xx, Burak Yıldız xx, Turgut Kurt xx, Şafak Durmuş xx, Eyüp Baltürk xx, Buhra Sağlam xx, Ali Özen xx, Mert Yılmaz xx, Ali Yavuz Bayraktar xx, Yaşar Kemal Doğu xx, Batı Kağan Kibaroğlu xx
Goller: Dk.5 Aykut Takta, Dk.15 Hüseyin Polat, Dk.47 Engin Eroğlu, Dk.89 Sinan Günyüzlü(Fıstıklı Gençlik), Dk.75 Ali Yavuz Bayraktar, Dk.86 Ali Özen(Çalıca Gençlik).