Yeşilovaspor, ligin ilk yarısının son haftasında konuk olduğu Hersekspor’u gol düellosu şeklinde geçen mücadelede 3-2 devirdi ve 3 puanı hanesine yazdırdı.
Yalova Süper Amatör Küme’de orta sıralarda bulunan Yeşilovaspor ile alt sıralardan kurtulma savaşındaki Hersekspor, Altınova Hersekzade Ahmetpaşa Stadyumu’nda kozlarını paylaştı. Büyük çekişmeye sahne olan müsabakada Yeşilovaspor, rakibini 3-2’lik skorla yenmeyi bildi. Karşılaşmaya iki takım da kontrollü başladı. Kıran kırana geçen ilk yarının ilerleyen bölümlerinde taraflar gol arasa da sonuca ulaşamadı ve devre arasına 0-0’lık golsüz eşitlikle girildi.
İkinci yarıda 5 gol vardı..
Zorlu kapışmaın ikinci yarısında ise tam bir düello vardı. Hersekspor, 56. dakikada Caner Bakoğlu’nun golüyle 1-0 öne geçti. 66’da Cengizhan Dağaşan farkı 2’ye çıkardı. Ancak maçı bırakmayan Yeşlovaspor, 67’de Abdullah Tuna’nın penaltısıyla farkı 1’e indirdi. 80’de Caner Ada, konuk takımın beraberlik sayısına imza attı: 2-2. Maçta son sözü 89’da penaltı golüyle Abdullah Tuna söyledi ve Yeşilovaspor, Hersekspor’u deplasmanda 2-0 geriye düşmesine rağmen 3-2 mağlup etti.
Saha: Hersekzade Ahmetpaşa Stadyumu
Hakemler: Ahmet Aydın xxx, Oğuz Kaan Akçan xxx, Ali Nihat Umut Polat xxx
Hersekspor: Uğur Pamuk xx, Anıl Ahmet Altuntaş xx, Halilcan Gümüştekin xx, Metehan Köksal xx, Caner Alemdar xx, Gürsel Kale xx, Emre Can Koç xx, Özgür Yılmaz xx, Furkan Dicleli xx, Ali Caner Bakoğlu xx, Cengizhan Dağaşan xx
Yeşilovaspor: Yusuf Küçükyılmaz xxx, Ömer Sönmez xxx, Vedat Çetin xxx, Ferhat Alpyürük xxx, Taner Sağlam xxx, Ramazan Dağ xxx, Tarık Çarbuğa xxx, Emrah Taşçı xxx, Abdullah Tuna xxx, Muhammed Sönmez xxx, Caner Ada xxx
Goller: Dk. 56 Caner Bakoğlu, Dk.66(P.A) Cengizhan Dağaşan(Hersekspor), Dk.67(P.A) ve 89(P.A) Abdullah Tuna, Dk.80 Caner Ada(Yeşilovaspor).