Safranspor, ligin 14. haftasında Hersekspor’u ağırladı. Gol düellosuna sahne olan maçı Sarı-Siyahlı ekip Safranspor 5-3’lük skorla kazanmayı bildi.
Yalova Süper Amatör Küme’de zirve yarışından kopmak istemeyen Safranspor ile kümede kalma savaşı veren Hersekspor takımları kozlarını paylaştı. Kadıköy sahasında oynanan mücadelede gol düellosu yaşanırken; Sarı-Siyahlı ekip Safranspor, maçtan 5-3 galip ayrılmasını bildi ve çok önemli 3 puanın sahibi oldu.
Geriden geldi..
Karşılaşmaya konuk Hersekspor hızlı başladı. Müsabakanın henüz 6. dakikasında Uğur Teke, Altınova temsilcisini 1-0 öne geçidi. Bu golden 3 dakika sonra Uğur Teke, kendisinin ve takımının ikinci golüne imzasını koydu. Kalesinde üst üste goller gördükten sonra toparlanan Safranspor, 15’te Muharrem Can Keser ile farkı 1’e indirdi. İlk yarıyı Hersekspor 2-1 önde kapadı. İkinci yarının özellikle son bölümleri nefesleri kesti. Hersekspor, 66’da Uğur Teke ile 3-1’lik avantajı yakaladı. Ancak 68’de İbrahim Demirbaş’la başlayan kırmızı kart furyası, son bölümlerde de devam etti. 69’de Selim Çelik, Safranspor adına şık gole imza atıp skoru 3-2’ye getirdi.
Kırmızılar havada uçuştu..
86’da Halilcan Gümüştekin, Hersekspor’u sahada 9 kişi bıraktı. 88’de Muharrem Can Keser, durumu 3-3 yaptı ve Safranspor galibiyet için umutlandı. 90’da Erkan Yıldız ve Mustafa Can Tatan’ın kırmızı kart görmesiyle 7 kişiyle mücadele eden Hersekspor’a karşı baskı kuran Safran, 90+5’te Efe Kurtuldu ile 4-3 öne geçti. 90+9’da Enes Üçtepe ile beşinci golü bulan Sarı-Siyahlılar, geriden gelip rakibini 5-3 devirmesini bildi.
Saha: Kadıköy Sahası
Hakemler: Abdullah Çalar xxx, Kader Karahasan xxx, Erdem Sırmacı xxx
Safranspor: Alper Aydın xxx, Recep Karaağaç xxx, Tayfun Özdemir xxx, Ali Özçelik xxx, Adem Şanlı xxx, Enes Üçtepe xxx, Muhammed Ertuğrul Üstün xxx, Selim Çelik xxx, Muharrem Can Keser xxx, Efe Kurtuldu xxx, Uğur Berk Fırat xxx
Hersekspor: Uğur Pamuk xx, Anıl Ahmet Altuntaş xx, Halilcan Gümüştekin xx, Cihat Kayabay xx, Mustafa Can Tatan xx, Ahmet Besel xx, Erkan Yıldız xx, Uğur Teke xx, Emin Gökhan Baykır xx, Gökhan Altınbaş xx, Burak Keleş xx
Goller: Dk.15 ve 88 Muharrem Can Keser, Dk.69 Selim Çelik, Dk.90+5 Efe Kurtuldu, Dk.90+9 Enes Üçtepe(Safranspor), Dk.6, 9 ve 66 Uğur Teke(Hersekspor).
Kırmızı kartlar: Dk.68 İbrahim Demirbaş, Dk.86 Halilcan Gümüştekin, Dk.90 Erkan Yıldız, Dk.90 Mustafa Can Tatan(Hersekspor)