Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

DR. ORAL “CAMİLERİMİZ KONUSUNDA OLDUKÇA HASSASIZ”
104
30 Mart 2022 - 8:25

Altınova Belediyesi ekipleri, Ramazan Ayı öncesi camilerde temizlik ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Altınova Belediyesi tarafından ilçedeki camiler, Ramazan ayı öncesinde ibadete hazır hale getirildi. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Halk sağlığı açısından birçok alanda yapılan temizlik ve dezenfekte çalışmalarımızı camilerimizde de gerçekleştiriyoruz” dedi.

TİTİZ ÇALIŞMA

Altınova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Temizlik İşler Amirliği ekipleri, ilçe genelindeki camilerde temizlik ve ilaçlama çalışması yaptı. Camilerin çevre ve bahçe düzenlemesi ile cami içi halı, pencere, kapı, ayakkabılık, mihrap, kürsü ve minberini temizleyen ekip, dezenfekte ile daha temiz olmasını sağladı. Özel araçların ve tekniklerin kullanıldığı temizlik çalışmalarında buharla yıkanan cami halıları mikroorganizmalardan da arındırıldı.

SADECE RAMAZAN’DA DEĞİL

İlçede bulunan camilerin bakım ve temizlik çalışmalarının sadece Ramazan Ayına yönelik bir uygulama olmadığını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Biz ilçemizdeki tüm camileri temizliklerini diğer aylarda da periyodik olarak gerçekleştiriyoruz. Bu konuda oldukça hassasız” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz