Altınova Belediyespor, ligin 18. hafta mücadelesinde derbide Hersekspor ile karşılaştı. Sarı-Yeşilliler, rakibini 8-0 gibi farklı skorla geçerek zirvedeki yerini korudu.
Yalova Süper Amatör Küme’nin 18. haftasında Altınova Belediyespor ile Hersekspor, Altınova Hersekzade Ahmetpaşa Stadyumu’nda kozlarını paylaştı. Sarı-Yeşilliler, baştan sona üstün götürdüğü müsabakayı 8-0 gibi farklı skorla kazanmasını bildi. Mücadeleye hızlı başlayan Altınova, 8. dakikada tecrübeli kramponu Aziz Demir’in golüyle 1-0 öne geçti. 19. dakikada Aziz, kendisinin ve takımının ikinci golüne imzasını attı. Dakikalar 26’yı gösterdiğinde Sarı-Yeşillilerin golcüsü Armağan Erimez, farkı 3’e çıkardı. 33’te Bilal Güvenaltın’ın sahneye çıkmasıyla ilk yarı, 4-0 sona erdi.
Altınova hız kesmedi..
Müsabakanın ikinci yarısına da hızlı giriş yapan Altınova, 55’te Furkan Gider’in golüyle skoru 5-0 yaptı. 62’de Bilal’in ayağından bir gol daha bulan Altınova, 69 ve 75. dakikalarda yıldız oyuncunun sahne almasıyla 8-0’lık avantajı yakaladı. Karşılaşma da bu skorla son buldu. Bu galibiyetle Altınova Belediyespor, 47 puanla liderlik koltuğundaki yerini korudu. 9 puandaki Hersekspor ise 11. sırada haftaya nokta koydu.
Saha: Hersekzade Ahmetpaşa Stadyumu
Hakemler: Köksal Karahasan xxx, Kader Karahasan xxx, Oğuz Kaan Akçan xxx
Altınova Belediyespor: Tunay Biçer xxx, Ali Yaşar Aral xxx, Ahmet Seyfi Yüksel xxx, Resul Ağdemir xxx, Serkan Uzun xxx, Hakan Özgönül xxx, Taha Aydın xxx, Hüseyin Akçay xxx(Furkan Gider xxx), Armağan Erimez xxx, Aziz Demir xxx, Bilal Güvenaltın xxx
Hersekspor: İbrahim Demirbaş xx, Anıl Ahmet Altuntaş xx, Halilcan Gümüştekin xx, Gökhan Altınbaş xx, Özgür Yılmaz xx, Ercan Kemeloğlu xx, Emin Gökhan Baykır xx, Uğur Teke xx, Yasin Türk xx, Erkan Yıldız xx, Tunahan Buyruk xx
Goller: Dk. 8 ve 19 Aziz Demir, Dk. 26 Armağan Erimez, Dk. 33, 62, 69 ve 75 Bilal Güvenlatın, Dk. 55 Furkan Gider(Altınova Belediyespor).