Yalova Çotanaklarspor, ligin 17. haftasında Gökçederespor ile karşı karşıya geldi. Yeşil-Beyazlı iki takımın mücadelesinde gülen taraf, 9-1’lik skorla Çotanaklarspor oldu.
Yalova 1. Amatör Küme Kürşat Özpolat sezonu A Grubu’nun 17. hafta mücadelesinde Çotanaklarspor ile Gökçederespor, Çiftlikköy İlçe Stadyumu’nda kozlarını paylaştı. Baştan sona Çotanaklar üstünlüğüyle geçilen müsabakayı Yeşil-Beyazlılar, 9-1 gibi farklı skorla kazanmasını bildi. Karşılaşmaya etkili giriş yapan Yalova Çotanaklarspor önce 10. dakikada Özgür Kaymaz’la ardından 12. dakikada Abdulsamet Göksun’un golleriyle bir anda 2-0 üstünlüğü yakaladı. Yeşil-Beyazlılar ilk yarının 20. dakikasında Özgür Kaymaz, 35 ve 43. dakikalarında da Özcan Güven ve Barış Oruç’un golleriyle devreye arasına 5-0’lık avantajla girdi.
Goller devam etti..
İkinci yarıda da etkili olan Çotanaklar 48. dakikada Özcan Güven, 53’te Özgür Kaymaz ve 72’de bir kez daha Özcan Güven’in ayağından bulduğu gollerle farkı 8’e yükseltti. Gökçederespor’un maçtaki tek sayısı ise 76. dakikada Sami Şahin’den geldi. Maçın sonucunu ise 82. dakikada Barış Oruç attığı golle 9-1 olarak tayin etti ve Yeşil-Beyazlılar, şampiyonluk yarışındaki iddiasını sürdürdü.
Saha: Çiftlikköy İlçe Stadyumu
Hakemler: İrfan Demir xxx, Kenan Kurşuner xxx, Gökhan Çağşırlıoğlu xxx
Yalova Çotanaklarspor: Kadir Aktürk xxx, Rıdvan Yentur xxx, Engin Demir xxx, Enes Üçtepe xxx, Tayfun Özdemir xxx, Neşat Tetik xxx, Murat Yalçınkaya xxx, Barış Oruç xxx, Özcan Güven xxx, Özgür Kaymaz xxx, Abdulsamet Göksun xxx
Gökçederespor: Ali Sadeq Flayyih Flayyih xx, Sami Şahin xx, İrfan Çiftgezer xx, İbrahim Enes Kayabay xx, Mehmet Burak Sürel xx, Burak Bilaloğlu x, Emirhan Erdinç xx, Yılmaz Yılmaz xx, Faruk Gül xx, Mehmet Özer xx, Basri Acar xx
Goller: Dk.10, 20 ve 53 Özgür Kaymaz, Dk.12 Abdulsamet Göksun, Dk.35, 48 ve 72 Özcan Güven, Dk.43 ve 82 Barış Oruç(Yalova Çotanaklarspor), Dk.76 Sami Şahin(Gökçederespor).