ÇOCUKLARIN, SADECE ÇOCUK OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKİLDİ – Kent 77 TvKent 77 Tv
ÇOCUKLARIN, SADECE ÇOCUK OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKİLDİ
388
01 Haziran 2023 - 16:29

Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmenler ve tiyatrocular ile birlikte savaş dolayısı ile göç ve çocuk konulu çektikleri kısa filmi izleyicilere sundu.

Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Tülin Bozgül, kısa filmde yer alan 4/H sınıfı öğrencilerinin Sınıf Öğretmeni Recep Taş, Oyuncu ve Tiyatro Yönetmeni Ekrem Bozgül’ün destekleri sayesinde çekilen kısa film, 1 Haziran Perşembe günü Atatürk İlköğretim Okulu tiyatro salonunda izleyicilere sunuldu.

Demo olarak gösterime sunulan kısa film, sığınmacı olarak ülkemize gelen ve ülkemizde eğitim hayatına başlayan bir öğrenciyi konu alıyor. Öğrencinin sınıf içerisinde yaşadığı uyum problemini, bir öğretmen fark ediyor ve öğrenci için bir adım atarak sorunu çözüyor. Dışlandığını düşünen öğrencinin, öğretmeninin yardımı ile sınıf arkadaşlarıyla oyunlar oynamasını ve eğlenmesini konu alıyor.

Kısa filmde de öğretmen olarak başrollerde yer alan Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Tülin Bozgül, ”Bu etkinliği yaparken her bir öğrencimizin farklı bir meziyeti ortaya çıktı. Bazısı resim alanında çok başarılıyken bazısı drama alanında başarılı olabiliyor. Bazısı oyunculukta başarılı olabiliyor bazısı şarkı söyleyebiliyor. Onların kendi bireysel gelişimlerini kendilerine fark ettirebilmek ve bunlarla kendilerine mutlu olacakları alanları gösterebilmek bizim için çok önemli.” dedi.

Oyuncu ve Tiyatro Yönetmeni olan Ekrem Bozgül de sahnede konuşma gerçekleştirdi.

Bozgül, “Biz Kültür Sanat Haftasına yetiştirebilmek adına düşüncemizi ortaya koymaya çalıştık. Aldık cep telefonumuzu elimize az sonra izleyeceğiniz kısa filmi çektik. Kent77 TV okulumuzun kardeş kurumu gibi, önümüzdeki hafta az sonra izleyeceğiniz filmi tekrardan onların profesyonel ekipmanları ile bir daha çekeceğiz.

Sonraki amacımız da; bu filmi mümkün olduğunca çok insana izletip, derdimizi anlatabilmek olacak. Derdimiz nedir? Derdimiz, tabii ki çocuk. Biz öğretmeniz, çocuğun derdi bizim derdimizdir.

Hadi biz yetişkinler savaşıyoruz da bundan niye çocuklar etkileniyor? diye bir derdimiz var. Onun dışında ülkemiz de birçok ülke dışından insana kucak açtı. Onların evlatları da geldi ya da burada dünyaya geldiler. Hepimiz memleketimizi seviyoruz. Onlar da memleketlerini seviyorlar ve özlüyorlardır. Savaş bazen böyle durumlar yaratabiliyor. Bu geçen 10 yıl içerisinde başka bir coğrafyada oldu, geçen yıl Ukrayna’da oldu, ondan önce de nice nice yerlerde oldu. Umarız dünya savaşsız ve çocukların mutlu olduğu bir yer olabilir.” diyerek sözlerini noktaladı ve kısa filmi sundu.

Kısa film izlendi ve salondaki izleyicilerin alkışları ile son buldu.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN FAZLACA MAHALLE VE KÖY TOPLANTILARINA BAŞLADI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPORLU NARMİN, TÜRKİYE 2.Sİ OLDU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ’NİN GİTAR KURSLARINA BÜYÜK İLGİ
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPOR KULÜPLER SIRALAMASINDA 4. OLDU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz