Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü Çınarcık’ta coşkuyla kutlandı.
Çınarcık Cumhuriyet Meydanı’nda Kaymakam Soner Kırlı ve Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul etti.
Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten, Çınarcık Belediye Başkan Yardımcısı Murat Savaş, İlçe Emniyet Müdürü Eyyüp Mol, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Koçak, meclis üyeleri, ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri , Çınarcık Belediyesi personeli ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törende Kaymakam Soner Kırlı günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Cumhuriyetin önemine değindi.
Çınarcık Belediyesinin düzenlediği araç kortejinde törene katılanlara sürpriz vardı. Cumhuriyetimizin 97. yılı nedeniyle 97 adet kırmızı ve beyaz balon araç korteji sırasında göklere yükseldi. Bunun yanında araç korteji esnasında personel meşalelerle vatandaşları selamladı. İlçedeki hoparlörlerden 10.yıl marşı çalındı.