Çınarcık Belediyespor, ligin 8. haftasında zirveyi yakından ilgilendiren mücadelede Tavşanlı Belediyespor’u son 20 dakikada bulduğu gollerle 2-0 devirerek haftayı lider kapattı.
Yalova Süper Amatör Küme’nin 8. haftasında Tavşanlı Belediyespor ile Çınarcık Belediyespor, Tavşanlı Atatürk Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Nefesleri kesen zorlu kapışmada gülen taraf, 2-0’lık skorla Sarı-Siyahlı ekip Çınarcık oldu. İki takım taraftarının büyük ilgi gösterdiği maçta Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar ve Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer de takip etti. Lider ve namağlup olarak geldiği Tavşanlı’dan Sarı Siyahlı konuk ekip 2-0’lık galibiyet ve 3 puanla ayrılmayı başardı.
İlk yarıda denge bozulmadı..
Karşılaşmanın ilk 45 dakikasında tempo yüksek olmasına rağmen takımlar son vuruşlarda başarılı olamayınca devreye 0-0’la gittiler. İkinci yarıda ise hem Tavşanlı hem de Çınarcık gol için var gücüyle mücadele ortaya koydular. Maçın 71. dakikasında Çınarcık Belediyespor kazandığı kornerden sonra Tavşanlı ceza sahasındaki karambolden faydalanan Gürkan Artan rakip fileleri havalandırarak takımını 1-0 öne geçirdi. Bu golden sonra tansiyon ve heyecan artarken 90+1’de kontra atak geliştiren konuk ekip usta ayağı Emirhan Dal, şık golle durumu 2-0 yaptı ve Sarı-Siyahlılar 3 puanı hanesine ekleyip Tavşanlı deplasmanından lider bir şekilde evine döndü.
Saha: Tavşanlı Atatürk Stadyumu
Hakemler: Serdar İla xxx, Furkan Yaman xxx, Alp Berkant Koray xxx
Tavşanlı Belediyespor: Tunahan Tan xx, Sefa Gürses xx, M. Emre İşcan xx, Ramazan Büyükaltınbaş xx, Melih Erturan xx, Berke Aktaş xx, Yasin Şişman xx(Yusuf Ertürk x), Vedat Çelebi xx, Uğur Çolak xx, Kerem Kılınçsoy xx(İbrahim Özgür x), Kamil Özgür Tınaz xx
Çınarcık Belediyespor: İbrahim Eren xxx, Fatih Altunkanat xxx, Muhammed Rasih Akay xxx, Gürkan Artan xxx, Hüseyin Berber xxx, Murat Sencer xxx(Emirhan Dal xxx), Yağız Okul xxx(Efe Kurtuldu xx), Zübeyir Nalbant xxx, Yıldıray İlmaz xxx, Fatih Çalıkıran xxx, Recep Daştan xxx
Goller: Dk.71 Gürkan Artan, Dk.90+1 Emirhan Dal(Çınarcık Belediyespor).