ÇEVRE YOLU 2020 YILINDA YAPILACAK – Kent 77 TvKent 77 Tv
ÇEVRE YOLU 2020 YILINDA YAPILACAK
1.424
13 Ocak 2020 - 13:29

Ak parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova Millet vekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda Yalova’da görev yapan medya mensuplarıyla Ak Parti Yalova İl Başkanlığında bir araya geldi.

Muğlim Bağatar

Öncelikli olarak 1-2 gün önce sayın Ulaştırma Bakanı Bakanımız Mehmet Cahit Turan beyefendiyi Yalova’da misafir ettik. Onunla ilgili olan gelişmeleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Malum Yalovamız için önemli bir gündem maddesi olan Yalova çevre yolu konusu. Bu bildiğimiz Kirazlı kavşağından başlayıp Çınarcık yolu ile birleşecek olan Yalova’nın şehir içindeki trafik problemini azaltmasını beklediğimiz çevre yolu ile ilgili son noktaya gelinmiş bulunmakta. Geçtiğimiz aylarda Yalova belediyesi meclisinden,  hem de  Kadıköy belediye meclisinden yerin  18 uygulaması dediğimiz imar uygulamaları tamamlanmış durumda. Sayın bakanımızla görüştük yapılan istişareler neticesinde 2020 yılının ekonomik planlamaları arasına Yalova çevre yolu da alınmış bulunmakta. Burası tamamlandık tan sonra İstanbul- İzmir otoyoluna yine Kirazlı kavşağından bir bağlantı yapılması konusu gündemde. Bununda ilgili sayın bakanımıza taleplerimizi ilettik ve son derece olumlu baktılar. İmar düzenlemeleri bittikten sonra İzmir otobanına bağlanabilmek için Altınova’ya gitmemize veya Orhangazi’den otobana girmemize gerek kalmayacak. Direk Kirazlıdan yapılacak olan bağlantı yolu ile Yalovalı vatandaşlarımız da İstanbul-İzmir otoyolunu çok daha kolay kullanabilecekler. Belediyenin bütçesine baktığımızda yapılabilecek şeyler çok daha fazla. Ama maalesef bizim belediyemiz sadece çöpleri topluyor, maaşları da verebiliyorsa çok şükür diyor. Ben kesinlikle Yalova Belediyesinin geri gittiği kanaatindeyim. Kıymetli arkadaşlar, şöyle bir şey var, şehirler de aynı diğer canlılar gibi zamanla yaşlanıyorlar. Şehrimizin yapılması gereken bir takım gereksinimleri bakım ihtiyaçları var. Alt yapı, yollar, kaldırımlar, çevre düzeni, park ve bahçeler. Eğer bunlar gerekli bakımlar, yenilemeler yapılmazsa yarın öbür gün, düşünün bir otomobilin bakımını yapmadan sürekli biniyorsunuz, eninde sonunda bir yerde arıza verecek. İş göremez hale gelir. Bu anlama Yalova Belediyesini çok yetersiz buluyoruz. Bir araya geldiğimizde de bunu anlatıyoruz. Ama sürekli şunun arkasına sığınıyorlar, paramız yok. Demek ki süreci iyi idare edemiyorlar maalesef.

 

 

Ahmet Büyükgümüş

Devlet hastanemizin inşaatı büyük bir hızla devam ediyor. Hem bakanlıktan hem sahada ki şantiyeden elde ettiğimiz bilgilere göre teslim süresinden önce olmak üzere bu yatırımı bitirmiş olacağız. Yalova’da önemli bir gündem haline gelmiş olan bu sorunu,  2019 yılı içerisinde çözerek burada çalışmaları süratle başlatarak Yalova’mıza bu dev eseri kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sahadaki çalışmanın hızla devam etmesi bize ayrıca mutluluk veriyor.

 

bakımlar, yenilemeler yapılmazssa yarın öbürsügün, düşünün bir otomobilin bakımını yapmadan sürekli biniyorsunuz, eninde sonunda bir yerde arıza verecek. İş göremez hale gelir. Bu anlama Yalova Belediyesini çok yetersiz buluyoruz. Bir araya geldiğimizde de bunu anlatıyoruz. Ama sürekli şunun arkasına sığınıyorlar, paramız yok. Demek ki süreci iyi idare edemiyorlar maalesef.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’E TEBRİK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Termal’de çıkan yangında 2 hektar ormanlık alan zarar gördü!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
‘YALOVA BENİM KENTİMDİR’ ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESİ, VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERDİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz