Yalovaspor, ligin 15. hafta mücadelesinde konuk olduğu Çayırovaspor’a tek golle yenilgi. Yeşil-Kırmızılılar, 90 dakika boyunca rakip kalede etkili oyun sergiledi. Bir golü ofsayt gerekçesiyle iptal edilen, bir penaltısı es geçilen ve bir de topu direkten dönen Yalovaspor, Çayırovaspor engeline takılıp şampiyonluk yolunda rötar yaptı.
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta zirveyi kovalayan Yalovaspor, şampiyonluk yolunda ağır yara aldı. Yeşil-Kırmızılılar, Kocaeli’nde kümede tutunma savaşı veren Çayırovaspor’a tek golle mağlup olmaktan kurtulamadı. Müsabaka boyunca adeta tek kale futbol sergileyen temsilcimiz, şanssızlığı bir türlü yenemeyince sahadan 1-0 mağlup ayrılmış oldu.
Emre Kamay’ın golüne engel olamadık..
Kocaeli Çayırova Kuştepe Stadyumu’nda oynanan mücadeleye etkili giriş yapan Yalovaspor, ilk bölümlerde baskı oluşturup rakip kalede gol aradı. Temsilcimiz, zorlu devrede istediği golü bir türlü bulamadı. Ev sahibi Çayırovaspor, yakaladığı tek gol pozisyonu fırsatını iyi değerlendirdi. 26. dakikada gelişen Kocaeli temsilcisinin atağında Emre Kamay, şık bir kafa vuruşuyla meşin yuvarlağı ağlarımıza gönderdi. İlk yarıda başka gol olmadı ve temsilcimiz, devre arasına 1-0 geride girdi.
Şanssızlık yakamızı bırakmadı..
İkinci devreye çok iyi başlayan Yalovaspor, 46. dakikadan itibaren Çayırovaspor kalesini adeta bombardımana tuttu. Alperen’in vuruşunda top kale çizgisini geçmek üzereyken Semih Baştan bu topa dokununca, filelere giden meşin yuvarlak gol değeri kazanmadı. Bu devrede bir şutumuz direkten dönerken; net penaltımız da hakem tarafından verilmedi. 90 dakika boyunca oyunun hakimi olan Yalovaspor, Çayırovaspor’a karşı şok bir yenilgi aldı ve sahadan 1-0 mağlup ayrıldı. Bu sonuçla Yeşil-Kırmızılılar, 35 puanla ikinci sırada yer aldı. 11 puandaki Kocaeli temsilcisi ise 12. sıraya yükseldi.