Semt 77 Yalovaspor teknik heyeti ve sporcuları, Mamak Belediyespor karşısında galibiyet kazanarak iç sahadaki 5 maçlık galibiyet serisini sürdürmek istiyor.
- Yıl Spor Salonunda maçın son hazırlıklarını yapan Semt 77 Yalovaspor galibiyette kilitlendi. 7 Mart Cumartesi Günü (bugün) saat 17.00’de Mamak Belediyespor ile kendi sahasında karşılaşacak Semt 77 Yalovaspor Genel Menajer Murat Dönmez, Kent 77 TV’ye açıklamalarda bulundu. Play-off’un kıyısına yaklaştıklarını kaydeden Dönmez, yükselen bir performansları olduğunu dile getirerek, “İç sahadaki galibiyet serimizi devam ettirmek istiyoruz. Mamak’ı yendiğimiz taktirde şu anda zaten 10.durumdayız 9. sıraya çıkmamız garanti oluyor. Hatta diğer maçların sonucuna göre 8’inciliğe veya 7’nciliğe çıkma ihtimalimizde var. Bizim ilk hedefimiz Mamak’ı kazanmak ikinci hedefimiz de ilk maçta kaybettiğimiz 7 sayılık averajı da elimizde almak için 8 sayıyla kazanmamız gerekiyor” diye konuştu.
Semt 77 Yalovaspor’un başarılı sporcularından Melih Kapucu ise bu hafta çok iyi çalıştıklarını dile getirerek, “Rakibimize ilk hafta az farkla kaybetmiştik. Bu çok kritik bir maç rakibimiz de bizim 1-0 galip üstünlüğümüz olduğunu iyi bilip bu hafta ona göre çalıştık. Bu hafta maçı kazandığımız taktirde play-off için bütün şans bizim elimize geçiyor. Her şeyin farkındayız. Evimizdeki 5 maçlık seriyi devam ettirmek istiyoruz. Bu maç bunun için çok önemli
Basketbolcu Eren Beyaz form grafiklerinin artığını belirterek şöyle konuştu:
“Bunu bu maçta da sürdürmek istiyoruz kazanacağız. Büyük ihtimalle en azından ikili averajı da alırsak Yalovaspor için çok iyi olacak bütün seyircileri de taraftarları da bekliyoruz. Play-off şansımız çok yüksek. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. İnşallah Yalova sporu play-off’a sokacağız.”