BİR KAMYON ÇÖP ÇIKARDILAR – Kent 77 TvKent 77 Tv
BİR KAMYON ÇÖP ÇIKARDILAR
318
06 Kasım 2020 - 9:40

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde yaşayan iki kardeş yaklaşık dört yıldır yaşadıkları eve çöp topluyorlar. Dairelerinden yayılan kötü koku önce binayı sonra tüm mahalleyi sardı.

Komşularının gelen kötü koku nedeniyle şikayet ettiği dairede yaşayan Nihal Löker, (77)  kardeşi Mehmet Kemal Löker’in (75) evinden, bir kamyon dolusu çöp çıkarıldı.

Yaşadıkları binaya ve mahalleye kötü kokular yayılmaya başlayınca vatandaşlar Çınarcık Belediyesine ihbarda bulundu.  İhbar üzerine olay yerine gelen belediye ekipleri üstlerine özel koruyu kıyafetlerini giyip gaz maskeleriyle binaya girdiler.

Çöp evde yaşayan kardeşler, ekiplere kapıyı açmayınca ikna etmek üzere Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı,  Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ve Çınarcık İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhsin Abbasioğlu olay yerine geldi. Uzun uğraşlar sonucunda abla Nihal Löker, kardeşi Mehmet Kemal Löker evden çıkarıldı.  Öte yandan evde temizlik çalışmaları başlandı.

Aynı apartmanda yaşayan komşuları Kezban Kalkan,  evdeki kardeşleri defalarca uyardıklarını ve kendilerine karşı çıktıklarını ve evi temizletmek istemediklerini iddia etti.  Komşu Kalkan, “ben koah hastasıyım, eşim şeker hastası binamızda böbrek nakli olan hastamız var, küçük bebeği olan var, ne yapacağımızı şaşırdık ben daireme çıkamıyorum. Ağzımı, burnumu kapatıp iki maske üst üste takarak binaya öyle girip çıkıyorum. Bana yazık günah değil mi? Böyle bir durumda benim sağlığım gidince, bunların faydası olacak mı?” dedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı,  “Bu çöple ilgili bize ihbar gelince başkanımızla birlikte ev sakinlerini ikna etmek üzere buraya geldik. Ev sahiplerini ikna ettik. Şu anda da belediye ekiplerimiz evdeki çöpleri çıkartıyorlar. Temizliklerini yapıyorlar. Gerekli dezenfektan işlemlerini hem dairedeki hem apartmandaki yapılacak.  Ve o şekilde ev sahipleri tekrar evlerine yerleştirilecek” dedi.

Sağlık yönünden gerekeni yapacağını söyleyen Çınarcık İlçe Sağlık Müdürü Muhsin Abbasioğlu,“hijyen konusunda sağlık konusunda kaldıkları yer itibariyle çok sağlıklı sayılmazlar. Hem bayanın hem de kardeşinin kronik hastalıkları var.  Biz onları genel sağlık taramasından geçireceğiz. Şu anda gereken yapılıyor” ifadelerini kullandı.

İlk başta evlerine sokmak istemediklerini ve eşyalarını bırakmak istemediklerini ifade eden Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, “sağ olsun kaymakam bey ve ilçe sağlık müdürümüz ile birlikte ikna ettik.  Evde bir abla bir de erkek kardeşi var.  İnşallah temizliği bitirip sonra kendilerini yerleştireceğiz” dedi.

2 kardeş sağlık taraması ve tedavileri için Çınarcık devlet hastanesine kaldırıldı, tedaviden sonra evlerinde temizlik be dezenfektan işlemi bitene kadar bakım evinde kalacaklar

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova Haberleri
“LAİKLİK YOKSA DEMOKRASİ DE YOKTUR!”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
MUSTAFA TUTUK SOSYAL MEDYASINDAN İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Hasan Soygüzel yeniden İl Genel Meclis Başkanlığı’na Seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz