“BENİ DEĞİL YALOVA HALKININ İRADESİ GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILIYOR” – Kent 77 TvKent 77 Tv
“BENİ DEĞİL YALOVA HALKININ İRADESİ GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILIYOR”
640
27 Şubat 2020 - 19:12

Görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, yaptığı ilk açıklamada olayın siyasileştirildiğini belirterek, “Beni değil Yalova halkının iradesi görevden uzaklaştırılıyor” dedi.

 

Salman, KRT televizyonunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı programa telefonla bağlandı. Yolsuzluk soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılan Salman, burada yaptığı açıklamada, “Bunu ortaya çıkartan biziz. Oradaki bir usulsüzlüğün dolandırıcılığın, dolandırıcılığın tespitini biz yaptık, arkadaşlarımız yaptı. Akşam 10,30’da bana bildirdiler, ertesi gün ben talimat verdim. Cumhuriyet savcılığı, emniyete hemen suç duyurusunda bulunuyorsunuz, artı Sayıştay denetçilerine burayı denetleyin sonuna kadar inceleyin talimatını veren benim” dedi.

“OLAYI ORTAYA ÇIKARAN BİZİZ”

Olayın üstüne kendisinin gittiğini söyleyen Salman, “Bu olayı ortaya çıkaran biziz. Biz seçildiğimizden beri her 6 ayda bir Sayıştay denetçileri tarafından denetleniyoruz. Onun dışında mülkiye müfettişleri tarafından da denetlenmemiz sürüyor. O uzman denetçilerin dahi ortaya çıkaramadığı nitelikli bir dolandırıcılık gerçekleştirilmiş. Ben sonuna kadar üzerine gidin talimatını vermişim. Burada iddia edildiği gibi paranın başka bir hesaba aktarılması veya bu ödemenin benim bilgim olarak yapılması mümkün değil” diye konuştu.

“YALOVA HALKININ KARŞISINDA BOYNU EĞİK ÇIKMADIM.”

“Bugüne kadar yapılan işlemlerde bir hukuktan söz etmek mümkün değil” diyen Salman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Siyasallaştırılmış bir süreci yaşıyoruz. Bu bir gerçek onun altını kalın çizgiyle çizeyim. Burada iddialar var ama doğru değil. Öncelikle bana daha henüz tebliğ yapılamadı. Ben de basından gördüm. Arkadaşlarım İçişleri Bakanlığının yazını bana gösterdi. Beni değil Yalova halkının iradesi görevden uzaklaştırılıyor. Ben bugüne kadar 3 kere seçilmiş bir belediye başkanıyım. 2014’te seçildim, 21 gün belediye başkanlığı yaptım. Seçim iptal edildi. İptal olan seçim 1 haziranda tekrarlandı. Yalova halkı iradesini teveccühünü bir daha gösterdi. Daha sonra bir daha seçti. 5 yıl boyunca Yalova halkının karşısında boynu eğik çıkmadım.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’E TEBRİK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Termal’de çıkan yangında 2 hektar ormanlık alan zarar gördü!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
‘YALOVA BENİM KENTİMDİR’ ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESİ, VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERDİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz