Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’UN KADİR GECESİ MESAJI
36
08 Mayıs 2021 - 9:57
Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Kadir Gecesi nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.
“Rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’ın son günlerini taçlandıran Kadir Gecesine kavuşmanın kıvancı ve mutluluğu içerisindeyiz” diye sözlerine başlayan Başkan Vekili Tutuk, mesajına şu ifadelere yer verdi:
“Bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşuyor olmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Bu geceyi diğer gecelerden üstün kılan Yüce rabbimizin kullarına merhametinin en büyük hediyesi olan ve insanlığın ufkunu aydınlatan hayat rehberimiz Kur’an-ı Kerim’in bu gece indirilmiş olmasıdır. Tutmuş olduğumuz oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevincimizle taçlanmaktadır. Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmak için bu gece bizlere önemli fırsatlar sunmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimizin, milletimizin ve İslam âleminin Kadir gecesini tebrik ediyor; yüce Rabbimizden, oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul buyurmasını niyaz ediyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.