Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

BAŞKAN VEKİLİ TUTUK “CUMHURİYETİMİZİN EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİ GENÇLERİMİZDİR”
65
18 Mayıs 2022 - 8:45

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

“Milli mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs 1919, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolüdür” diyerek sözlerine başlayan Başkan Vekili Tutuk mesajına şöyle devam etti;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşımızı başlattığı, milli mücadelemizin ve ulusumuzun bağımsızlığı için milat olan 19 Mayıs 1919’un 103’üncü yıl dönümü ile Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlamanın gururunu ve mutluluğunu birlikte yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919’da, kahraman halkımızın bağımsızlık için verdiği mücadele, gösterdiği cesaret ve fedakârlık neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği gençlerimize emanet edilmiştir. Gençlerimiz, dünyadaki ilerleme yarışında ülkemizin en büyük güvencesi olmuş, geçmişten günümüze Cumhuriyetimizin en büyük zenginlikleri arasında yer almıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlattığı bu günün, aynı zamanda, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak armağan edilmesi son derece anlamlıdır. Bizde Yalova Belediyesi olarak gençlerimize her zaman büyük önem veriyoruz. Geçtiğimiz yıl “Müzik ve Gençlik Ruhumuzda Var’ sloganı ile başlatmış olduğumuz müzik festivallerimizi bu yılda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Haftasında devam ediyoruz. Yalova Üniversitesi ile birlikte düzenlemiş olduğumuz YuniFest organizasyonlarıyla gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan uğruna tereddüt etmeden kanlarını, canlarını feda eden tüm kahramanları, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz