Misli.com 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden Yalovaspor’da yaprak dökümü yaşandı. Yeşil-Kırmızılı ekibimizde 1-0 kaybedilen Sultanbeyli Belediyespor maçı sonrasında teknik direktör Aytaç Yaka ile yollar ayrıldı.
Ziraat Türkiye Kupası’na ikinci turda havlu atan ve ligde oynadığı 5 maçta henüz galibiyetle tanışamayan Yalovaspor’da teknik patron Aytaç Yaka ile yollar ayrıldı. Yeşil-Kırmızılı temsilcimizde 1-0 kaybedilen Sultanbeyli müsabakası sonrasında genç çalıştırıcı, istifasını kulüp başkanı Onay Tuna’ya iletti. Yaşanan sürecin ardından da Tuna, Yaka’nın istifasını kabul etti.
BAL’da ilk kez şampiyonluk yaşamıştık..
Öte yandan Yeşil-Kırmızılı takımımızın 2019-2020 sezonunda Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta şampiyon olmasında payı bulunan Aytaç Yaka, Yalovaspor’un başında çıktığı maçlarda sadece 2 mağlubiyet görmüştü. Yalova derbisinde Kadıköyspor ve Kocaeli ekibi Çayırovaspor’a 1-0’lık skorlarla mağlup olan temsilcimiz, bitime 4 hafta kala en yakın rakibi Çiğli Belediyespor’un 5 puan önünde zirveye kurulmuştu. Koronavirüs Pandemisi nedeniyle tescil edilen liglerin ardından Yalovaspor, 10. Grup’ta mutlu sona ulaşarak tarihinde ilk kez BAL şampiyonluğu unvanıyla 9 yıl aradan sonra yeniden profesyonel liglere geri döndü.
5 haftada 2 puan toplayabildik..
Bu arada Yalovaspor, 9 yıl sonra yükseldiği 3. Lig’de 2020-2021 sezonunda 3. Grup’ta mücadele ediyor. Yeşil-Kırmızılılar, 6-2’lik Çatalcaspor yenilgisiyle başladığı ligin ikinci haftasında Arhavispor ile deplasmanda 2-2 berabere kaldı. Üçüncü haftada Çarşambaspor ile sahasında golsüz berabere kalan temsilcimiz, dördüncü haftada Somaspor’a deplasmanda 2-1 mağlup olmuştu. Bu maçın sonrasında kupada HEASK’ı penaltı atışları sonunda eleyip ikinci tura çıkan Yalovaspor, beşinci haftada da Karşıyaka’ya evinde 1-0 yenildi. Son olarak Yeşil-Kırmızılılar, önceki gün kupada ikinci turda Sultanbeyli Belediyespor’a son dakikalarda yediği golle 1-0 mağlup olmuştu.