“ATATÜRK TÜM DÜNYANIN SAYGISINI KAZANMIŞTIR” – Kent 77 TvKent 77 Tv
“ATATÜRK TÜM DÜNYANIN SAYGISINI KAZANMIŞTIR”
362
10 نوامبر 2021 - 8:41

Yalova Valisi Muammer Erol, “Atatürk, ileri görüşlülüğü, barışçı kimliği, reformları, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, diplomaside ve siyasetteki öngörüsüyle tüm dünyanın saygısını kazanmıştır” dedi.

 

Erol, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajında şunları kaydetti:

İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. Yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla yad ediyorum.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Aziz Milletimizin varlık ve yokluk mücadelesinde büyük bir azim, cesaret ve kararlılıkla 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Kurtuluş Mücadelemiz, 1923’te Ankara’da Cumhuriyetimizi kurarak zafere ulaştırmış, Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış kahraman bir asker ve büyük bir devlet adamıdır.

 

Hayatını ülkesine ve ideallerine adamış, öngörüleri, reformları ve yaptıklarıyla milletinin refah ve mutluluğu için çalışan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileri görüşlülüğü, barışçı kimliği, reformları, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, diplomaside ve siyasetteki öngörüsüyle tüm dünyanın saygısını kazanmıştır.

 

Bugün bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği istikâmet doğrultusunda Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacak, gelecek kuşaklara daha müreffeh, güçlü, itibarlı bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışacağız. Birlik ve beraberlik içinde kazanımlarımızı arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş uygarlık düzeyine çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza her zamankinden daha büyük bir kararlılıkla devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 83. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını ve vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha en kalbi duygularımla, rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

 

Ruhları şad olsun.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Öğrencilerinin görüntülerini sosyal medyada paylaşan öğretmenlere ceza!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ASFALT ÇALIŞMALARI HAVALARIN ISINMASIYLA BİRLİKTE BAŞLADI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPAN ŞAHISLAR YAKALANDI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALİ MÜFİT GÜRTUNA’DAN BAŞKAN GÜREL’ KUTLAMA ZİYARETİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz