ATATÜRK HAYRANI MALATYALI AİLEYE ANLAMLI HEDİYE – Kent 77 TvKent 77 Tv
ATATÜRK HAYRANI MALATYALI AİLEYE ANLAMLI HEDİYE
389
04 Şubat 2020 - 10:08

Geçtiğimiz hafta Elazığ’da yaşanan deprem sonrasında yola çıkan Yalova Belediyesi ekipleri Malatya’nın Hekimhan ilçesinde bir sürprizle karşılaşmıştı.

Malatya’nın Hekimhan ilçesinde mola verdikleri sırada Yalova Belediyesi ekipleri gittikleri işletmede Mustafa Kemal Atatürk’ün kentimize en büyük armağanı olan Yürüyen Köşk fotoğrafını görmüş ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a haber vermişlerdi. Başkan Salman ise işletme sahibi Garip-Esme Tunç çiftini ekiplerin vasıtasıyla görüntülü arayarak sohbet etmişti. Kendilerine Mustafa Kemal Atatürk hayranı oldukları için teşekkür eden ve Yürüyen Köşk’ün fotoğrafının işletmelerinde bulunmasından dolayı mutluluğunu dile getirerek kendilerine yeni bir tablo hediye edeceğinin sözünü vermişti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Başkan Salman’ın talimatıyla kısa sürede Yürüyen Köşk’ün Solo Türk ile özdeşleşen tablosu Garip-Esme Tunç’un işletmeciliğini yaptığı Malatya Hekimhan’a ulaştı.

Salman’a teşekkürlerini ileten işletme sahibi Garip Esme; “Biz Mustafa Kemal Atatürk hayranı olan bir aileyiz. Aslen Malatya Hekimhan’lıyız. Yıllardır eşim ve oğlumla birlikte burada hizmet verip geçimimizi sağlıyoruz. Atatürk hayranı olmamız dolayısıyla işletmemizi fotoğraflarla donattık. İşletmemize her gelen müşterimizin dikkatini çekiyor. Yalova Belediyesine bağlı ekiplerde verdikleri mola sırasında Yalova’da bulunan Yürüyen Köşk ile Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını gördüler ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a ilettiler. Sağolsun Başkanımız ise hemen görevli arkadaşları aradı ve tebrik etti. Bize Yürüyen Köşk’ün bir tablosunu hediye edeceğini söyledi. Tablomuz kısa sürede elimize ulaştı ve bizde ailemiz olarak kendisini arayarak bu duyarlılığı için teşekkürlerimizi kendisine ilettik” dedi

 

 

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’E TEBRİK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Termal’de çıkan yangında 2 hektar ormanlık alan zarar gördü!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
‘YALOVA BENİM KENTİMDİR’ ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESİ, VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERDİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz