Yalova’da araç satışında ileri tarihli EFT yöntemiyle 49.000 TL’lik dolandırıcılık yağan 2 kişi polis tarafından yakalandı.
Alınan bilgiye göre, T.T. L.’nin araç satışında ileri tarihli EFT yöntemiyle 49.000 TL dolandırılması olayıyla ilgili olarak Yalova Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü yapılan kamera çalışmaları ve araştırmalar sonucu şüphelilerin H.Y. (55) ve C.C. (37) olduğunu tespit etti. Şahısların Bilecik ve Gemlik’te de aynı yöntemle dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi. Dolandırıcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle ortak operasyon sonucu Balıkesir’de yakalanıp Yalova’ya getirildi. Şahısların üzerinden çıkan suçtan elde ettikleri 17 bin 880 TL paraya ve 7 adet cep telefonuna el konuldu.
Şahıslar gerekli adli işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildi.