Ligin ilk devresini zirvede kapayan ve ikinci yarıya avantajla başlayacak Altınova Belediyespor, iki oyuncusuyla yollarını ayırdı. Muhammed Ertuğrul Üstün ile Şamil Yinal Atalar, ikinci yarıda Sarı-Yeşilli formayı giymeyecek.
2019-2020 sezonunda Süper Amatör Küme’nin ilk yarısını lider olarak tamamlayan Altınova Belediyespor’da iki ayrılık yaşandı. İkinci yarı hazırlıklarına start veren Sarı-Yeşillilerde ikinci yarı kadrosunda orta saha oyuncusu Muhammed Ertuğrul Üstün ve stoper ve sağ bek oynayan Şamil Yinal Atalar ile yollar ayrıldı.
Hedef BAL..
Süper Amatör Küme’de şampiyon olarak yeniden Bölgesel Amatör Ligi’ne yükselmek isteyen Altınova Belediyespor transfer görüşmelerine hız verirken; iki genç ismiyle yollarını ayırması şaşkınlık yarattı. Abdurrahman Güneş Necdet Toker yönetimindeki Sarı-Yeşilliler Muhammed Ertuğrul Üstün ve Şamil Yinal Atalar’la yol ayrımına gitti. Orhangazi Belediyespor altyapısından yetişen Şamil, Yalovaspor, Elmalıkspor, Sultaniyespor, Orhangazi Yeniköyspor formalarını giydikten sonra bu sezon başında Altınova Belediyespor’a katılmıştı.
Hem stoper hem sağ bek oynuyordu..
Altınova’da hem stoper hem de sağ bek oynayan 1998 doğumlu oyuncu 8 maçta forma giyip 1 gol atma sevinci yaşarken sakatlığı nedeniyle 3 hafta forma giyemedi. Yalovaspor ile futbola başlayan Muhammed Ertuğrul Üstün sonrasında Yenimahallespor, Hacımehmetspor, Termal Belediyespor, Orhangazi Yeniköyspor’da oynadıktan sonra Altınova Belediyespor’a transfer olmuştu. Sarı-Yeşilli ekiple 2 maça çıkan 1996 doğumlu orta saha oyuncusu 1 gol atma başarısı gösterdi.