Çiftlikköy Belediyespor, ligin 14. hafta mücadelesinde sahasında play-off yolundaki rakiplerinden Salihli Belediyespor ile karşılaştı. Kırmızı-Siyahlılar, tie-break’e götürdüğü müsabakada Manisa ekibini 3-2 devirdi ve çok önemli bir galibiyete imza attı.
Türkiye Bayanlar Voleybol 2. Lig 2. Grup’ta zirve mücadelesi veren Çiftlikköy Belediyespor, 14. haftada seyircisi önünde Salihli Belediyespor ile kozlarını paylaştı. Kıran kırana geçen zorlu kapışmada temsilcimiz, güçlü rakibini uzatma seti olan tie-break’te 3-2 devirmesini bildi ve ilk 2 yolunda önemli bir avantajın da sahibi oldu.
Öne geçtik, geriye düştük..
Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya fırtına gibi başlayan sultanlar, ilk sette rakibine nefes aldırmadı. Mihrican Deviren’in talebeleri, çekişmeli geçen ilk seti 25-11’lik skorla alarak 1-0 öne geçti. İkinci sette bir ara 20-14’lük avantajı yakalayan Çiftlikköy, rakibinin çabuk reaksiyon göstermesi sonucu bu seti 26-24 verince skor 1-1 oldu. Üçüncü sette de çıkışına devam eden Manisa ekibi, 25-21’lik set skoru ile 2-1’lik üstünlüğü yakaladı. Ancak maçı bırakmayan Çiftlikköy Belediyespor, dördüncü seti 25-18 önde kapadı ve durum 2-2’ye geldi.
Tie-break’te kazandık..
Öne geçtiği maçta geriye düşen ancak rakibi karşısında eşitliği bulan Çiftlikköy Belediyespor, dördüncü ve son set olan tie-break’teki harika oyunuyla 16-9’luk skor elde etti. Böylece temsilcimiz, maçtan 3-2 galip ayrıldı. Bu sonuçla Kırmızı-Siyahlılar, 26 puanla üçüncü sıraya yükseldi. 25 puandaki Salihli ise dördüncü sırada kalıp play-off şansını mucizelere bıraktı.