“ACİLEN 20 GÜNLÜK KARANTİNA YAPILSIN. EN AZINDAN YALOVA'DA.” – Kent 77 TvKent 77 Tv
“ACİLEN 20 GÜNLÜK KARANTİNA YAPILSIN. EN AZINDAN YALOVA’DA.”
207
26 Kasım 2020 - 14:37
CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, son dönemde artan Kovid-19 vakaları nedeniyle Türkiye genelinde olmasa da Yalova’da 20 gün boyunca karantina uygulanması gerektiğini savundu.
Gürel, konuyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. Gürel, artık pandemi sürecinde kritik noktaya, radikal tedbirler alma noktasına, caydırıcı cezalar koyma noktasına gelindiğini söyledi. Gürel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Artık hiç kimse sürecin başında sadece konuşurken gözleri yaşardığından dolayı çok sevdiği, sürecin sonunda da gerçekleri çarpıttığı ortaya çıkan sağlık bakanının günlük açıklamalarına inanmamaktadır.
Yapılan hatalardan dolayı ülkemizde oluşan ekonomik buhran sonucunda iktisadi anlamda aciz kalan hükümet bir türlü 15-20 günlük ülke genelinde katı bir karantina uygulaması kararı veremiyor. Çünkü bu kararı verirse vatandaşının asgari ihtiyaçlarını karşılayabilmeli. Fakat hükümetin ekonomik gücü kalmamış, kaynaklarımız tüketilmiş. Para bitmiş. Bu nedenle ciddi ve etkili bir karantina uygulayamıyor.
Fakat durum artık çok ciddi. Hergün ülke genelinde onbinlerce kişi hasta oluyor. Yüzlerce kişi ölüyor. Gelinen noktada yapılması gereken şey ortada. Acilen 15-20 günlük TAM BİR KARANTİNA uygulaması yapılmalı tüm Türkiye’de. Türkiye genelinde yapmıyorlarsa, Yalova’da yapalım. Yalova Valisi yetkisini kullansın. Her ilde uygulamaların hepsi aynı değil nasıl olsa. Örneğin resmi bayramlarda Atatürk anıtına partilerin çelenk koyması bir çok ilde uygulamada serbestken Yalova Valisi Yalova’da izin vermemişti. Bu konuda da tam tersini yaparak Yalova’nın valisi olarak yerelde tavrını koysun. Şehre diğer illerden giriş çıkışı da kısıtlayacak şekilde, sadece gıda ve sağlık ihtiyacına yönelik yerlerin açık kalacağı ve Yalova halkının evinden çıkamayacağı 15-20 günlük bir karantina gerçekleştirelim. Zaten şu andaki uygulamada esnaf perişan durumda. Aç kapa, şunlar açık bunlar kapalı, şu saatler arası açık şu saatler arası kapalı uygulamasında da esnaf para kazanamıyor. En azından 20 günlüğüne her yer kapansın da sağlık anlamından yapılan şey gerçekten işe yarasın. Çünkü insanlar ölüyor. Böylelikle en azından hasta sayımız çok düşer, bulaştırma riski ortadan kalkar, hastanelerimiz biraz rahatlar. Aşı sürecine kadar bu illetle mücadele de kış başında önemli bir adım atmış oluruz.
Söz konusu Yalova halkının canı. Öncelikle Yalova Valisi olmak üzere tüm yetkililere sesleniyorum. Geç olmadan, durum daha da kötü olmadan bu adımı atın.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova Haberleri
“LAİKLİK YOKSA DEMOKRASİ DE YOKTUR!”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
MUSTAFA TUTUK SOSYAL MEDYASINDAN İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Hasan Soygüzel yeniden İl Genel Meclis Başkanlığı’na Seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz