Yalova amatör futbolunda A takımdan alt yaşa kadar bütün kategorilere damgasını vuran Acarspor, U-19 Ligi Final Grubu’nda da bitime iki hafta kala ipi göğüsledi.
2019-2020 futbol sezonu Yalova U-19 Ligi Final Grubu’nda Acarspor, 4. haftada Altınova Belediyespor ile deplasmanda kozlarını paylaştı. Sarı-Lacivertliler, rakibini 1-0 devirerek bitime iki hafta kala mutlu sona ulaştı. Sarı-Lacivertlilere Hersekzade Ahmetpaşa Stadyumu’nda şampiyonluğunu getiren golü Burak Özbek kaydetti. Maça iki takım da tempolu başladı. Ancak Acarspor 7. dakikada Burak Özbek’in ayağından bulduğu golle hem ilk yarıyı önde bitirirken hem de maçı 1-0 kazandı. Bu galibiyetle puanını 12 yapan Acarspor final grubunun bitmesine 2 hafta kala şampiyonluğunu resmen ilan etti. Ev sahibi Altınova’da 76’da Veli Eş ve 90’da da Kenan Çınar, kırmızı kartla oyundan atıldı.
Saha: Hersekzade Ahmetpaşa Stadyumu
Hakemler: Abdullah Çalar xxx, Enes Berkay Ülker xxx, Ali Nihat Umut Polat xxx
Altınova Belediyespor: Berat Demir xx, Kenan Çınar x, Muharrem Çin xx, Furkan Aydemir xx, Ali Türkmen xx, Taha Aydın xx, Hüseyin Akçay xx, Cihan Özgüneş xx, Ali Polat xx, Semih Gedik xx, Veli Eş x
Acarspor: Ramazan Mert Yılmaz xxx, Eren Özdem xxx, Yasin Ar xxx, Hayrettin Batuhan Topçu xxx, Şerafettin Emre Görtay xxx, Ahmet Nesren Mangır xxx, Burak Özbek xxx, Efe İnce xxx, Ahmet Hasançebi xxx, Oğuz Akyıl xxx, Ege Kartal Kotaz xxx
Goller: Dk.7 Burak Özbek(Acarspor)
Kırmızı kart: Dk.76 Veli Eş, Dk.90 Kenan Çınar(Altınova Belediyespor)