Yalova U-16 Ligi play-off final serisi, geçtiğimiz hafta sonu oynanan karşılaşmalarla tamamlandı. Acarspor, final grubunu namağlup zirvede kapayıp şampiyonluğunu ilan etti.
Yalova U-16 Ligi play-off final grubunda 6 haftalık maratonun ardından Acarspor’un bileğini büken çıkmadı. Sarı-Lacivertliler, 2019-2020 sezonunu şampiyonlukla tamamladı. Çiftlikköy İlçe Stadyumu’nda son haftada Doğuşspor ile karşılaşan Acarspor, rakibini 3-2 yendi. 18 puan toplayan Acarspor şampiyonluk kupasını Yalova Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Tamer Erbul’un elinden aldı. U-16 Ligi play-off final grubunda heyecan sona erdi. Son hafta maçlarında Acarspor ile Doğuşspor, Esenköyspor ile Doğanspor kozlarını paylaştı. Çiftlikköy sahasındaki maçta Acarspor rakibini Ali Mert(2) ve Anıl’ın golleriyle 3-2 yendi. Esenköy sahasındaki maçta ise Doğanspor rakibini Sami Demirtaş ve Furkan Geçim(2)’in golleriyle sahadan 3-2 galip ayrıldı. 6’da 6 yapan Acarspor 18 puanla şampiyon olurken maç sonunda Yalova Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Tamer Erbul genç futbolculara kupasını verdi. U-16 Ligi Play-Off Final Grubunu Doğanspor 9 puanla ikinci, 7 puanlı Doğuşspor üçüncü ve 1 puanlı Esenköyspor ise dördüncü sırada noktalamış oldu.