“05.01.2024 günü saat: 01:30 sıralarında Çiftlikköy Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekibimizin devriye görevini ifa ettiği sırada, idaremiz dahilinde park halinde olan 77….. plaka sayılı Minibüsün içerisinde şüpheli bir şahsın görülmesi üzerine şahıs ekibimizce araç dışına davet edilerek çıkarılmıştır.
Şahsın yapılan kimlik kontrolünde S.E. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, yapılan kontrolünde elinde narkotik madde kullanmaya yarayan PİPE isimli aparat olduğu görülmesi üzerine yapılan üst aramasında;
1-) 1 adet MUŞTA,
2-) 1 parça halinde daralı ağırlığı 1,1 gram gelen SENTETİK KANNOBİNOBİD maddesi, ele geçirilmiş,
3-) Aracın dışarıdan bakıldığında görülecek şekilde ön göğüs kısmında 2 adet 7,65 çapında tabanca fişeği olduğu görülmesi üzerine;
ARAMA kararı alınarak araç aranmış ve yapılan ARAMA sonucunda;
1-) 1 adet üzerinde herhangi bir yazı ibaresi bulunmayan el yapımı olduğu düşünülen TABANCA, tabancaya takılı vaziyete ŞARJÖR ve şarjöre takılı vaziyette 8 adet FİŞEK,
2-) SENTETİK KANNOBİNOBİD maddesi olduğu değerlendirilen daralı ağırlığı 5,2 gram madde,
3-) METAMFETAMİN maddesi olduğu değerlerinden daralı ağırlığı 1,1 gram gelen madde ele geçirilmiş ve S.E isimli şahıs hakkında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.” Açıklamasıyla kamuoyu bilgilendirildi.