SİLPAGAR’DAN KADIN DESTEK MERKEZLERİNE ZİYARET – Kent 77 TvKent 77 Tv
SİLPAGAR’DAN KADIN DESTEK MERKEZLERİNE ZİYARET
254
23 Ocak 2020 - 8:16

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi bünyesinde bulunan kadın destek merkezlerine ziyaretler gerçekleştirerek hobi ve kültür kurslarına katılan kadın kursiyerlerle bir araya geldi.

İlk olarak 500 Evler Mahallesi’nde bulunan Şehit Türkan Bebek Kadın Destek Merkezi’ni ziyaret eden  Silpagar’ı, el sanatları kursuna katılarak dikiş nakış, iğne oyası ve ahşap boyama dersleri alan kursiyerler karşıladı. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Yayla’nın da katıldığı ziyarette Kurs Öğretmeni Ayşe Temiz’den kurs faaliyetleri hakkında bilgiler alan Silpagar, kursiyerlerle sohbet etti. Kursiyerlerin hatıra fotoğrafı çekilme dileklerini de kırmayan Silpagar, ardından Çiftlik Mahallesi Kadın Destek Merkezi’ne geçti. Burada takı tasarım kursiyerlerinin faaliyetleri hakkında bilgiler alan Silpagar, kurs merkezleri ve kursiyer sayıları ile ilgili de bilgiler verdi.

Silpagar, “Çiftlik Mahallesi, Sahil Mahallesi ve 500 Evler Mahallesi’nde bulunan kadın destek merkezlerimizde haftanın her günü kadınlar ağırlıklı olmak üzere çeşitli kurslar gerçekleştiriyoruz. Bunların bazılarını belediyemiz bünyesinde, bazılarını da Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yapıyoruz. Pilates, zumba, step aerobik, karate, kick boks, güreş, çini, resim, gitar, bağlama ve Türk Halk Müziği ile Türk Sanat Müziği koroları olmak üzere hobi ve spor kurslarımız çeşitlilik gösteriyor. Bu dönem merkezlerimizin artmasıyla birlikte hizmet verdiğimiz kursiyer sayımız da artış gösterdi. Bine yakın Çiftlikköylü, boş zamanlarını belediyemizin kültürel ve sportif kurs aktiviteleri ile değerlendiriyor. Bugün de 500 Evler Mahallemizde bulunan Şehit Türkan Bebek Kadın Destek Merkezi ve Çiftlik Mahallemizde bulunan Çiftlik Mahallesi Kadın Destek Merkezi’ndeki kadın kursiyerlerimizle bir araya geldik.  Hobilerini sanata dönüştüren bayanlarımızın çalışmalarını takdirle izliyorum. Kurslarımıza yoğun talep gösteren vatandaşlarımıza yeni imkanları da yine bu yıl içinde sunacağımızın müjdesini de veriyorum” diye konuştu.

 

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YASEMİN FAZLACA’YA ZİYARETÇİ AKINI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
HİNDİSTAN’DAN SONRA AFRİKA’DAN DA UCUZ İŞÇİ GETİRMEYE BAŞLADILAR!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’E TEBRİK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Termal’de çıkan yangında 2 hektar ormanlık alan zarar gördü!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz