Ligde geçen hafta evinde Samsunspor’u ilk yarıda geride olmasına rağmen ikinci devredeki harika oyunuyla farklı geçen Semt77 Yalovaspor Basketbol, play-off iddiasını sürdürüyor.
Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’ndeki temsilcimiz Semt77 Yalovaspor Basketbol, ilk 9 yarışını bırakmıyor. Ligde inişli çıkışlı grafik çizen Yeşil-Kırmızılı takımımız, iki haftalık galibiyet hasretine evinde son verdi. Seyircisi önünde Samsunspor ile karşı karşıya gelen Semt77 Yalovaspor Basketbol, rakibini 68-51 gibi farklı skorla mağlup etmesini bildi.
İki galibiyetlik fark var..
Diğer yandan Semt77 Yalovaspor’un play-off hattıyla arasında iki galibiyetlik fark var. Yeşil-Kırmızılı takımımız, Samsunspor galibiyetiyle 20 puana çıktı ve 12. sırada haftayı kapadı. İlk sıradaki takımın şampiyon olarak üst lige çıkacağı 2019-2020 sezonunda 2 ile 9. sıra aralığındaki ekipler de play-off’a adını yazdıracak. Şuanki konum itibariyle Semt77 Yalovaspor’un, 9. sıradaki Merkezefendi Belediyesi ile arasında sadece 2 galibiyetlik bir fark var. Ligi bırakmayan ve play-off’u kovalayan temsilcimiz, ilk yarının son haftasında deplasmanda lider Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’a konuk olacak.