Ligin ilk haftalarındaki görüntüsünden uzak Semt77 Yalovaspor Basketbol, BUDO Gemlik Basket’i deplasmanda devirerek adeta kendine geldi.
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği Erkekler Basketbol Ligi’nde mücadele veren Semt77 Yalovaspor Basketbol, 11. hafta müsabakaları çerçevesinde komşuya gitti. BUDO Gemlik Basket takımı’na konuk olan Yeşil-Kırmızılı takımımız, rakibini 15 sayı farkla 84-69’luk skorla mağlup ederek bu sezonki beşinci zaferine ulaştı. Sezona flaş başlangıç yapan 12 Dev Adam, ilk üç haftada aldığı galibiyetlerle zirveye kadar yükselmişti. Ancak sonraki 4 haftada rakiplerine boyun eğen temsilcimiz, son üç haftada da inişli çıkışlı grafik çizdi. Semt77 Yalovaspor, ligin 11. haftasında Gemlik deplasmanına çıkarken; müthiş bir oyunla rakibini 84-69 devirmesini bildi. Bu galibiyetle Yeşil-Kırmızılı takımımız, 16 puanla ligin 12. Sırasına yükselmiş oldu. Temsilcimiz, elde ettiği bu galibiyet ve moralle bu hafta içi gerçekleştireceği antrenmanlarla 12. haftada sahasında oynayacağı Manisa BŞB karşılaşmasına hazırlanacak.