Semt77 Yalovaspor Basketbol, ligin 14. hafta mücadelesinde evinde küme düşme hattındaki Samsunspor ile karşı karşıya geldi. Yeşil-Kırmızılı takımımız, rakibini zorlanmadan 68-51 gibi farklı skorla yenerek iki haftalık galibiyet hasretine son verdi.
Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’nde play-off savaşı veren Semt77 Yalovaspor, 14. haftada Samsunspor’u konuk etti. Seyircisinin de desteğiyle rakibi karşısında zorlanmayan Yeşil-Kırmızılı takımımız, ilk yarıyı 1 sayı farkla geride kapamasına rağmen ikinci devredeki müthiş oyunuyla farklı galibiyet ile 2020’ye muhteşem giriş yaptı.
Sadece 1 sayı farkla gerideydik..
Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanan maça konuk Samsunspor hızlı başladı. Kırmızı-Beyazlılar, ilk çeyrekte 15-11’lik üstünlük kurdu. İkinci periyotta kendine gelen ve toparlanan Semt77 Yalovaspor, 18-15’lik skor buldu ve devre arasına 1 sayı farkla 30-29 geride girdi.
Dönüşümüz muhteşem oldu..
Üçüncü periyot ile birlikte rakibi karşısında üstünlük kuran Yeşil-Kırmızılılar, 24-12 gibi farklı skor yakalayınca son çeyreğe 53-42’lik avantajla girmiş oldu. Müsabakanın son periyotunu da 15-9 alan Semt77 Yalovaspor Basketbol, parkeden 17 sayı farkla 68-51 galip ayrıldı. Bu sonuçla temsilcimiz, 14. maçında 6. galibiyetini aldı. 12. kez parkeden boynu bükük ayrılan Karadeniz temsilcisi ise son sıraya yerleşti. Temsilcimizde Keshun Sherrill 21 sayı ile oynarken, Samsun’da Delas 17 sayı üretti.
Salon:90. Yıl
Hakemler: Turgut Işık, Umut Özgün Ergün, Alican Alıcı
Semt77 Yalovaspor: İsmail Kerem Gülmez, Onur Sonsırma(2), Melih Kapucu(8), Eren Beyaz(4), Keshun Sherrill(21)- Gökhan Edge Demirli, Chris Walker x(4), Ahmet İlker Tunalı x(5), Gurur Baybora x, Alihan Deniz Genç(12), Hüseyin Akın Kandemir(12)
Samsunspor: Onur Cumhur Aksoy(4), Ante Delas (17), Oğuzhan Sungur(5), Suat Cem Usal(3), Predrag Samardjiski(12)- Mert Camcı(7), Miraç Emre Sürücü, Furkan Çalışkan, Oğulcan Sanca(3), Bora Can Işık
1.Periyot:11-15 (Samsunspor)
Devre:29-30 (Semt77 Yalovaspor)
3.Periyot:53-42 (Semt77 Yalovaspor).